Psikiyatri

0
923
psikiyatri

Ruh sağlığı alanında uzmanlara günümüzde eskisinden çok daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Psikiyatri doktorları, klinik psikologlar bu alanda en çok ihtiyaç duyulan branşlar. İstanbul’da bu alanda destek alabileceğiniz birçok isim mevcut. Bu alanlar depresyon, kaygı bozukluğu, anksiyete bozukluğu, sosyal fobi, panik atak, ilişki sorunları gibi birçok sorunla çalışmakta. Bu psikolojik sorunlardan herhangi birisiyle ilgili destek almak istiyorsanız bize doğrudan ulaşabilir ya da mail atabilirsinz.

  Psikiyatri nedir?

  Psikiyatri akıl sağlığı ve beyinle ile ilgilenen bir branştır. Bilindiği gibi psikiyatri son yılların en popüler branşlarından birisi. Psikiyatri üzerine yapılan tartışmalar çok fazla da olsa etkililiği sonuçlarıyla kanıtlanmıştır. Her ne kadar doktorlar arasında bile tartışılıyor olsa da insanların ruh sağlığı açısından olmazsa olmazdır. 2000’li yıllarla beraber biriken bilimsel araştırmalarla birlikte etkililiği net bir şekilde gösterilebilmektedir.

  İstanbul psikiyatri doktorları konusunda oldukça zengin bir şehir, bu noktada iyi psikiyatri doktoru seçmek oldukça zordur. Bunu seçerken dikkat edilmesi gereken şey ruh sağlığı adına ilaçlı bir tedavi mi istiyorsunuz yoksa ilaçsız bir terapi mi istiyorsunuz. İstanbul psikiyatri doktorları araştırması yaparken amacınız ilaçsız bir psikolojik destek ise başvurunuzu bir klinik psikoloğa yapmalısınız.

  Psikiyatri Doktoru Neye Bakar?

  Psikiyatri doktorları ruh sağlığı ve beyin ile ilgili konularda çalışan uzmanlardır. Uzmanlıkları gereği ilaçla tedaviyi kullanırlar. Psikiyatri doktoru İstanbul şeklinde yapacağınız aramlarda ulaşacağınız psikiyatri doktorlarının kullanacakları tedavi metodu genellikle ilaçla tedavi yönünde olacaktır. Ancak içlerinden bir kısmı ise ilaç tedavisinin yanında psikoterapi desteği de verebilmektedir. Psikiyatri doktorları psikoterapi verebilmek için ayrıca terapi eğitimi alırlar.

  Anadolu Yakası Psikiyatri Doktorları

  İstanbul psikiyatri doktoru araması yaparken size olan mesafesi bu desteği almanız yönünde  fikrinizi belirliyor olmakta. İstanbul’un trafiği, koşuşturmacası eşliğinde size en yakın psikiyatri doktorunu seçmek genellikle en çok tercih edilen şey olmakta. Ancak bu tercihi yaparken anadolu yakası ya da avrupa yakası şeklinde ayırmaktansa sizin için en faydalı psikiyatri doktorunu seçmeniz en sağlıklısı olacaktır. Mesafelerin psikiyatri doktoru seçerken çok da önemi yoktur. Önemli olan size sağlayacağı faydadır.

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın