İstanbul Psikolog

İstanbul gibi büyük bir metropolde kişinin zaman zaman kendisini depresif, anksiyeteli (kaygılı), mutsuz, isteksiz hissetmesi çok normal. Şehrin büyüsünün, tarihinin yanında yıpratıcı bir tempoya sahip olması, kişinin ruh sağlığını yitirmesi için yeterli.

Bu ruh halinden kurtulabilmeniz için kliniğimizde verdiğimiz psikoterapi hizmetlerinden yararlanabilmeniz için randevu almanız gerekmektedir. Dilerseniz aşağıdaki online formumuzu doldurun biz size ulaşalım ya da bizi direk arayarak randevunuzu alabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi istanbul sürekli bir yerlere yetişmeye çalışan insanlarla dolu. İstanbul’da gün size hiç yetmez her zaman yetişmesi gereken işleriniz olur. Bu durumda da kişi kendisini sürekli bir şeyleri yetiştirmeye çalışırken bulur. Bu da yeterince yıpratıcıdır.

İstanbul bu yıpranmışlığın üstesinden gelmeniz için size her zaman yardımcı olamaz. Bazen öyle bir hal alır ki daha önce hiç yardıma ihtiyaç duymadığınız olayların bir psikolog desteği olmadan üstesinden gelemezsiniz. Bu noktada biz psikologlar devreye girmekteyiz.

Kimi zaman bir psikolog desteği almak bir eksiklik göstergesi algılanır. Hatta çevredeki insanlar psikolog ile konuşacağına gel bizimle konuş şeklinde yorumlarda bulunurlar. İstanbul gibi büyük şehirlerde bile psikolog desteği almak gereksiz gibi düşünülebilir. Bu sıkıntılı anlar başınıza gelene kadar bunun farkında olamazsınız, ancak ne zaman ki psikolojik sorunlar ile mücadele etmeye başladınız işte o anda internetin başına geçersiniz ya da yakınlarınıza iyi psikolog bulmak için soruşturmaya başlarsınız.

İstanbul’da İyi Psikologlar

İyi psikologları aramak yerine onların uzmanlıklarına bakmak alacağınız desteğin verimini arttıracaktır. İstanbul gibi bir şehirde birçok psikolog olmasına karşı danışmanlık almak isteyeceğiniz konulara göre psikologların uzmanlıkları değişecektir. Örneğin depresyon, kaygı, stres, gibi konularda destek almaya ihtiyacınız varsa, bilişsel davranışçı terapi en işlevsel yöntem olacaktır. Bu tip sorunlarda kısa sürede daha iyi olmaya başlayacaksınız. Ancak eksen ikide yer alan kişilik bozukluğu ve benzeri konularda destek almak istiyorsanız, şema terapi ve benzeri konularda psikolog desteği almanız sizin için daha iyi olacaktır.

İstanbul psikologların uzmanlığı açısından değerlendirdiğimizde, oldukça fazla alternatifi bizlere sunuyor. Bu noktada psikoloji mezunu psikologların uzmanlıklarını yani yüksek lisanslarını ne üzerine yaptıklarına bakmak ya da randevu alırken sormak doğru uzmana ulaşmak için önemlidir diyebiliriz.

Psikolog İlaç yazar mı?

Bu soru sıklıkla aldığımız bir soru, psikolog terapi yapar ve ilaç yazmadan konuşarak, çeşitli uygulamalar yaptırarak kişinin psikolojik sorununun üstesinden gelmek için kişiye danışmanlık yapar. Bu süreçte daha çok yol gösterici olan ve kişinin sorunun üstesinden gelebilmesi için eşlik eden psikolog, yöntem olarak ilaçlı tedaviyi kullanmaz.

İlacı psikiyatristler tedavi yöntemi olarak kullanırken, uzmanlıkları ve tercih ettikleri tedavi yöntemleri ilaç ile tedavidir. Genellikle psikolog ve psikiyatrist birlikte çalışırlar. Biri ilacını düzenlerken, biri terapi sürecini düzenler. İstanbul gibi bir kentte her ikisine de ulaşmanız çok kolay olacaktır.

Sizde İstanbul’un bu koşuşturmacasında kendinizi sıkışmış hissediyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. istanbul adresimiz için