Psikiyatrist İstanbul

0
938

Psikiyatri temelde ilaç ile tedavi yöntemini kullanan bir disiplindir. Kimi danışanlar ilaç tedavisini tercih etmedikleri için psikolog’dan destek almayı tercih ederler.

Psikolog ile Psikiyatrist genellikle birlikte çalışmakla beraber, danışanın durumuna göre birbirlerine yönlendirmeler yapabilmekteler. Ruhsal sorunlarınızın üstesinden gelebilmek için seçeceğiniz uzmanlık alanınız, bu durumun üstesinden gelmenizde çok önemlidir.

Uzman klinik psikologların destek verdiği ofisimizden destek almak için, dilerseniz aşağıdaki formu doldurup size ulaşmamızı sağlayabilir ya da doğrudan bizi arayarak randevunuzu alabilirsiniz.

  Psikiyatrist ve Psikolog Arasındaki Fark Nedir?

  Sıklıkla karşılaştığımız sorulardan olan “Psikiyatrist ve psikolog arasındaki fark nedir?” sorusu, halk arasında tam olarak cevabı bilinmese de temelde Psikiyatrist ilaç yazar psikolog ilaç yazmaz şeklinde cevaplanmaktadır. İnsanlar bunu en basit şekliyle de olsa doğru cevaplamaktadır.

  Psikiyatri ve psikoloji birbirinden ayrı gibi görünse de temelde aynı sorunların üstesinden farklı metodlar kullanarak gelirler. Ancak iki branş sürekli temas halinde çalışır.

  İstanbul’da Psikiyatriste karar verirken nelere dikkat etmeli? İstanbul’da iyi psikiyatrist nasıl bulunur?

  İyi Psikiyatrist İstanbul

  İstanbul’da iyi psikiyatrist bulmak sorununun üstesinden gelmek isteyen herkesin en çok istediği şeydir. Ancak İstanbul gibi büyük bir metropolde iyi psikiyatrist bulmak yerine sizin yaşadığınız psikiyatrik sorunlarla daha sık çalışan bu alanda kendini geliştirmis psikiyatristlere ulaşmaya çalışmanız daha sağlıklı olacaktır. Bununla birlikte psikiyatrik tedavinin yanında psikolog ile terapi desteği verebilecek kliniklere başvurmanız sorunun üstesinden gelebilmeniz için önemli bir faktördür.

  Psikiyatrist mi Psikolog mu Tercih Etmeliyim?

  İstanbul gibi büyük bir kentte hem kolayca psikiyatriste ulaşabilirsiniz hemde psikologa ancak bunların hangisini seçeceğinize karar vermek işin en zor kısmıdır. Birçok insan ilaç kullanmak istemediği için psikologları tercih etmekte.

  Temelde aynı sorunu farklı şekillerde çözen bu iki disiplin, birlikte çalışma eğilimi içindedirler. İlaç tedavisi ve psikoterapi birlikte kullanıldığında etkisi çok daha fazla olmakta. Ancak bazı durumlarda hiç ilaç tedavisine ihtiyaç da olmayabilmekte. Bunun en etkili şekli için psikiyatrist ya da psikolog size en uygun yolu gösterecektir.

  İstanbul gibi büyük bir şehirde psikiyatriste ya da psikoloğa ihtiyaç duymadan yaşayabilmek oldukça zor. İstanbul’un bu koşuşturmacası, bizi hem istanbul’dan soğutabiliyor hem de ruh sağlığımızı olumsuz etkileyebiliyor.

   

   

   

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın