Neye Odaklanırsanız Onu Cezbedersiniz.

0
734

Bunun doğru olmasının nedeni çok basit. Bilinçli bir şekilde farkında olmasak da nasıl düşündüğümüze ve ne düşündüğümüze cevap veren titreşimli enerjiden oluşan yoğun bir quantum denizinde yaşıyoruz. Düşüncelerimiz kendilerini hayatlarımızda ifade etmeye çalışıyor. Düşüncelerimiz yaratıcı güçlerdir ve bunun farkına ne kadar çabuk varırsak hayatımızı amaçla ve açıklıkla dizayn etmeye o kadar çabuk başlarız.

Bu gerçeği hayatlarımızda nasıl kullanabiliriz? Tekrar söylüyorum; cevap basit. Ne istediğinize günlük olarak odaklanın. Bunun için zihin gücü teknikleri yardımınıza koşuyor. Zihin gücü sistemi düşüncelerinize odaklanmanıza ve onları yönlendirmenize yardım eden öğrenmesi kolay tekniklerden oluşur. Size öğretmek istediğim ilk teknik görselleştirme.

Görselleştirme basitçe zihinsel provadır. Zihninizde istediğiniz şey her neyse onu yapıyor olduğunuzla ilgili imgeler görüntüler oluşturursunuz. Bu görüntüleri sık sık tekrarlarsınız. Ben öğrencilerime bu tekniği her gün beş dakika uygulamalarını tavsiye ediyorum. Beş dakikalık pratiğiniz boyunca hayal gücünüzü kendinizi başarılı olurken görmek için, anlaşmaya vardığınızı görmek için, hastalığınızın iyileştiğini görmek için- kısacası ortaya koymak istediğiniz amaç neyse onu görmek için kullanırsınız. Görselleştirmede şunu hatırlayın; her zaman, istediğiniz şeyin çoktan olmuş olduğunu görün. Bu zihinsel bir hiledir. Ona ulaşmayı ummuyorsunuz ya da bir gün olacağına dair güvence oluşturmuyorsunuz. Hayır, görselleştirme tekniğiyle şimdi oluyormuş gibi “yaşıyor ve hissediyorsunuz”. Şimdi bir anlamda bunun sadece bir zihinsel hile olduğunu biliyorsunuz ama burada anlamanız gereken önemli bir gerçek var. Bilinçaltı gerçek olanla hayal edileni ayırt edemez. Yani bilinçaltınız gerçek hayatınızı yansıtıp yansıtmadığına bakmaksızın sizin yarattığınız görüntülere göre davranacak.

Zihin, Odaklanma ve Görselleştirme

İşe yarıyor mu? Arnold Schwarzenegger’e sorun. Beş kez Mr. Universe unvanını kazanan, başarılı bir iş adamı, film yıldızı ve California eyalet valiliği yapmış olan Arnold Schwarzenegger “Her şey zihindedir” diyor. Arnold bunu oldurdu ama işler her zaman böyle değildi. Zihninin onu gitmek istediği yere ulaştıracak bir anahtar olduğuna dair bir inanç dışında hiçbir şeye sahip olmadığı zamanları hatırlıyor.

“Zihin o kadar inanılmaz ki. İlk Mr. Universe unvanımı kazanmadan önce turnuvada sanki onu kazanmışım gibi dolaşmıştım. Zihnimde onu o kadar çok kez kazandım ki unvan çoktan benimdi. Sonra yoluma filmlerle devam ederken de aynı tekniği kullandım. Başarılı bir aktör olduğumu ve çok para kazandığımı her gün zihnimde canlandırdım.”

Arnold için işe yarayan şey sizin için de yarayacaktır. Bunu biliyorum çünkü bu sistemi dünya çapında milyonlarca insana öğrettim ve sonuçları gördüm. Bu sihir değil ve bir gecede olacak bir şey değil ama vizyonunuzda ısrar ederseniz, başaracaksınız. Neye odaklanırsanız onu cezbedersiniz.

 

 

selmin İrem

Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi yazın