En İyi Psikiyatri Doktorları İstanbul

0
2023

En iyi psikiyatri doktorları şeklinde yapacağınız aramalarda karşınıza birçok uzman psikiyatrist, klinik psikolog çıkacaktır. Birçok zaman en iyisi hangisi şeklinde tereddütleriniz olması ve aramalarınız o yönde yapmanız sizi her zaman doğru uzmana yönlendiremeyebilir. Bunun en önemli sebebi ise hem psikoloji ve psikiyatri alanında uzmanlığınızın olmaması hem de piyasada bu alanda birçok kişinin uzman olduğunu iddia etmesidir. Bu sebeple dilerseniz doğrudan bize ulaşarak size uygun uzmanı bulmanızda size yardım edebiliriz.

  İstanbul Anadolu Yakası En İyi Psikiyatri Doktorları

  İyi psikiyatri, iyi klinik psikolog seçerken öncelikle bakılması gereken onun almış olduğu eğitim olmalıdır. Öncelikle ruh sağlığı alanın da eğitimini tamamlamamış bir uzmandan psikolojik destek almak hem zaman kaybı, hemde zaman kaybı olacaktır. İstanbul anadolu yakası en iyi psikiyatri doktorları araması yaparken il bakılması gereken şey bu sebeple kişinin ruh sağlığı alanında almış olduğu eğitim olacaktır. İstanbul’da araştırma yaparken ruh sağlığı alanın da destek alacağınız meslekler aşağıdaki iki temel alandan birinin uzmanlığını almış olmalıdır.

  • Psikiyatri
  • Klinik psikoloji

  En iyi psikiyatri İstanbul araştırması yaparken bu iki uzmanlıktan birisini seçiyor olmanız sizin doğru yönlendirilmenizi sağlayacaktır. Eğer ilaçlı bir psikolojik destek arayışı içindeyseniz psikiyatri desteği almalısınız, eğer ki terapi desteği almayı planlıyorsanız klinik psikolog desteği almanız sağlıklı olacaktır.  Ancak hangisinden destek almak istediğinize karar veremediyseniz ilk etapta herhangi birisine gidip doğru yönlendirme için psikiyatriye ya da uzman klinik psikoloğa  danışmalısınız. Birçok zaman bu iki uzmanlık alanı birlikte çalışmaktadır. Psikiyatri ilaç yazarken klinik psikolog terapiyi sürdürüyor olacaktır. Bu sebeple en iyi psikiyatri doktorları istanbul şeklinde bir araştırma yapıyor da olsanız genellikle bu iki uzmanlık birlikte çalışıyor olacaktır.

  Psikiyatri Desteği mi Almalıyım Yoksa Klinik Psikolog Desteği mi?

  Bu iki branşta birbiriyle sürekli birlikte çalışır. En iyi psikiyatri doktarları İstanbul şeklinde yaptığınız aramalar sonucunda her iki branşta karşınıza çıkacaktır ve bu seçimi yaparken psikiyatri desteği alsanız da birçok zaman psikolog desteği almanızı önerecektir. Çünkü birçok psikolojik rahatsızlıkta ilaç desteğinin yanında psikoterapi de neredeyse şarttır. Aksi taktirde başarıya ulaşması daha da zor olmakta. Bu terapi süreci de belli bir süre devam eden türden bir destek sürecidir. Bu sebeple belli bir süre terapilere devam etmeniz psikiyatri tarafından istenecektir. En iyi psikiyatri doktorunu ararken bu sebeple etraflıca araştırma yapmak sorunun üstesinden gelebilmeniz için çok büyük öneme sahiptir.

   

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın