Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği
8 Ocak 2017
Sosyal Medya Travma Mı Yaşatıyor?
12 Ocak 2017

Pedagog Tavsiye

Bu yazımızda sizlere en iyi pedagoglardan oluşan pedagog tavsiyeleri ile ilgili bilgi aktarımında bulunacağız. İlk olarak pedagogların yaptığı işin alanı olan ‘pedagoji’ hakkında küçük bilgiler verelim;

Pedagoji; Çocuklara uygulanan “eğitim bilim ve teorisi” anlamına gelen bir terimdir. Kısacası çocuklarla ilgili olan psikolojik durumlarla ilgili olan her şeydir. Pedagog ise bu işi yapan terapistlere denmektedir.

Sizlere başlığımızdan da anlaşılacağı üzere, ihtiyacınız olduğunda başvuracağınız pedagoglar için tavsiyelerde bulunacağız.

 

Aykut Akova

Pedagog, psikolojik danışman, aile ve evlilik danışmanı olarak görev yapan Aykut Akova İstanbul’da çalışmaktadır. Aykut Akova ilk olarak 3G görüntülü görüşmeler yapmaya başlayarak bu işte saygın bir yere ulaşmıştır. Birçok alanda terapi uygulayan Akova pedagoji alanında en iyilerden biri haline gelmiştir.

 

Sonnur Kükürt

İstanbul Bakırköy’de çalışmalarına devam eden Sonnur Kükürt tavsiye edeceğimiz pedagoglardandır. Okul başarısızlığı, Okuma, yazma ve matematik alanında yaşanan zorluklar, dikkat eksikliği, disleksi ve hiperaktivite alanlarıyla ilgili çocuk ve gençlere yardımcı olmaktadır. Bebekler için Gelişim Testleri, çocuk, genç ve yetişkinler için ise Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Testleri yapmaktadır.

 

Arife Selvitopu

Bebek, Çocuk ve Ergen psikoloğu, Oyun Terapisti ve Pedagog olarak İstanbul’da görev yapmaktadır. 4 farklı adreste hizmet vermektedir. Birçok alanda uzmanlık yapmaktadır. Bu alanlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz; Çocukta Davranışsal ve Duygusal Bozukluklar, Çocuk Depresyonu, Panik Bozukluk, Okul Başarısızlığı, Saldırgan Davranışlar, Okuldan Kaçma, Alt Islatma, Travma ve Yas. Daha birçok konuda başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Veysel Kızılboğa

Padagog, Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Veysel Kızılboğa Mersin’de hizmet vermektedir. Türkiye’deki en iyi pedagoglar arasında gösterilen Kızılboğa’nın uzmanlık alanları; Selektif Mutizm ( seçici konuşmamazlık), Çocuklarda, Ergenlerde ve Yetişkinlerde Kekemelik Terapisi, Öz Güven Sorunları, Çocuklarda Dil ve Konuşma Bozuklukları olarak gösterilebilir.

Sizlere yardımcı olmak için Türkiye’de bulunan en iyi pedagoglardan bazılarını sizlere sunduk. Daha fazla pedagog tavsiyesi almak için internete bakabilir ve bulunduğunuz yerdeki pedagogları bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir