Romantik olmanın ipuçları

0
942

 

Hemen hemen herkes lişkilerinde romantik olmak için çaba sarfeder. Romantik olmak için ne yapmalıyım gibi düşünceleriniz olduysa, tam doğru adrestesiniz. Doğru olan şey ise, evlilik veya flört döneminizde partnerinizle aranızdaki kıvılcımı hep sıcak tutmaya özen göstermektir. Birnevi, uzun ilişkinin sırrı diyebiliriz. Romantik olmak, ilişkiniz için yapabileceğiniz en önemli önceliklerinizden birisi olmalıdır. Ne şanslısınızki, partnerinize karşı romantik olmak için bir sürü farklı yol ve ipucu var.

1 Kıvılcımınızı Muhafaza Edin

Romantik mimiklerinizi, günlük rutininizle birleştirin. Partnerinize önceden kullandığınız -ilk buluşmalarınızdaki gibi- tatlı,sempatik takma adlarını tekrardan kullanmaya özen gösterin. Romantik gezilere çıkın ya da ona romantik hediyeler almaya çalışın. Mimikler, küçük ve oldukça etkilidir.

2 Partnerinize Hisli Dokunun

Dokunmak, partnerinizi samimiyete teşvik eder. Eve geldiği zaman ya da onu gördüğünüzde büyükçe sarılmalar gerçekleştirin. Dışarıda, onunla temastan çekinmeyin. Elini tutun, koluna girin ve en güzeli günün sonunda rahatlatıcı bir ayak masajı deneyin!

3 Yatak Odanızı Yükseltin

Genellikle, ilk teması eşiniz başlatıyorsa bu sefer ilk adımı siz atın ve bu sefer kıvılcımı siz yakmış olun. Basit bir dokunma bile kıvılcımı tutuşturmaya yetebilir. Odanıza, yeni şeyler katmayı deneyin… Partnerinizle konuşun, anlaşın ve yatakodanızı renklendirin!

4 Spontane Olun

Evet, romantik olmak bazılarımız için çok zor olabilir. O zaman biraz da spontane hareket etmeyi deneyelim! Partnerinizle; sahil kenarında yürüyerek, günbatımını izleyebilirsiniz. Çift mumlar yakarak slow şarkılar dinleyebilir, mutfağınızda dans edebilirsiniz!

5 Beraber Romantik Filmler İzleyin

Tatlı, romantik bir film koyun ve onu beraber, birbirinize temas ederek film izlemenin keyfini çıkarın.

6 Gizli, Gizli Flörtleşin

Gizem, ilişkide eğlenceli ve seksi olan şeylerden birisidir. Yemek yerken peçeteye bir not yazmak bile aranızda bir etkileşim yaratmaya yetecektir. Kulağa bir şey fısıldamak da partnerinize çekici gelmenin başka bir yolu!

7 Onun Hoşlandığı Giysileri Giyin!

Gardrobunuz da partnerinize, ‘bu elbise inanılmaz!’ , ‘bu, sana çok yakışmış’ dedirtecek parçalar var mı? Şimdi hemen onları üstünüze geçirin ve onu heyecanlandırın.

8 Onu Neden Sevdiğinizi Söyleyin

Herkes sevilmeyi, sever. Onu sevdiği insandan duymak paha biçilemez bir şey olsa gerek! Partnerinizin, çok çalışkan, sadık veya zeki olmasını sevebilirsiniz. Bunları nedenleriyle beraber partnerinize söylemek onu motive edecek ve mutlu olacaktır. Örneğin; senin çalışkanlığını seviyorum,çünkü… gibi.

 

Gizem Zaralı

Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi yazın