Psikoloji Bölümü Bireylere Neler Katar ?
25 Nisan 2018
Halisünasyon Neden Görürüz ?
30 Nisan 2018

Psikolog Seans Ücretleri

 

Çoğu kişinin; psikoloğa gitmeden önce kafasında merak ettiği bazı sorular vardır. Örneğin; seans ücreti ne kadar, bütçeme uyuyor mu, kaç seans sürecek… gibi sorular kafalarında belirebilmektedir…

Fakat bu sorulardan önce dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta daha var. Son zamanlarda psikolog olmayıp, psikolog olduğunu iddia eden sahte psikologların sayısı hayli artmış durumda. Bu sebepten ötürü gideceğiniz psikoloğun mezun olduğu bölümü, aldığı eğitimleri araştırmakta sizin verimli bir süreç gteçirmeniz için dikkat edilmesi gereken bir unsur.

 

 

Özel Kliniklerde ki Seans Ücretleri

Kliniğe sahip psikologların seans ücretleri bulunduğu lokasyona, aldığı eğitimlere, tanınmışlık düzeyine göre değişkenlik göstermektedir. Mesela Kartal’da kliniği olan bir psikolog ile Nişantaşı’nda bulunan bir psikoloğun seans ücretleri aynı olmayacaktır. Ortalama bir fiyat söyleyecek olursak 200-450 arasında değişkenlik gösterebilmektedir fakat başta da belirttiğimiz gibi kişinin tanınmışlığına göre bu fiyatlar artabilmektedir.

Online Terapi Seans Ücretleri

Online terapiler, yukarıda bahsedilen ortalama fiyata oranla daha düşük olmaktadır.

Özel Hastanelerde ki Seans Ücretleri

Hastanedeki seans ücretleri kliniği olan bir psikoloğun fiyatına oranla daha düşüktür. Çünkü kliniği bulunan psikologlara  ekstradan kira gibi giderler de eklenmektedir. Hastaneler de ortalama seans ücretlerin ise 100-350  değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Büsra Nur Turan

2 Comments

  1. Su dedi ki:

    İyi günler benim merak ettiğim uzmanlığını almadan bir psikolog danışan kabul edebilir mı?

  2. Şeyma dedi ki:

    Merhaba ilk defa bir psikoloğa gitmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir