Psikolog Beylikdüzü

0
728

Psikolog desteğine ihtiyaç her geçen gün artıyor. İstanbul’un dört bir yanından danışanlar merkezimize ulaşıp psikolog desteği almak istiyorlar. Beylikdüzü’nden Tuzla’ya kadar her semtten bize ulaşıp sorunlarının üstesinden gelmeye çalışıyorlar.

İstanbul gibi büyük bir şehirde psikolojik durumla ilgili ihtiyacın bu kadar artmasının birçok sebebi bulunuyor. Eğer sizde sorunlarınızın üstesinden gelmek için bir psikolog desteğine ihtiyaç duyuyorsanız bizi doğrudan arayabilir ya da aşağıda bulunan formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

  Psikolog Tavsiye

  Psikolog seçerken tavsiye en önemli kriterlerden. Konu sağlık olunca daha hassas davranıyoruz. Üstelik özelimizi barındıran konu olunca çok daha hassas davranmaya başlıyoruz. Bu tavsiyeleri çevremizdeki insanlardan aldığımız gibi internetten araştırırken de tavsiyeler ilk baktığımız başlıklar oluyor. Uzman araştırırken Beylikdüzü Psikolog olarak araştırıyor olsanız da ilk bakacağınız şey bu psikoloğun ne kadar iyi olduğu olacaktır. Daha önce bu psikologdan destek alan kişilerin yorumları tavsiyeleri genellikle size yol gösterici olacaktır. Ancak bu yorumlar her zaman işinize yaramayabilir. Çünkü internette yer alan psikolog tavsiyeleri her zaman gerçek yorumlar olmayabiliyor. Bu sebeple bunları okurken dikkatli olmakta fayda var.

  Beylikdüzü’nden Psikologlara Ulaşım

  İstanbul gibi büyük bir şehirde konsere gitseniz de, düğüne gitseniz de, doktora gitseniz de muhakkak belli bir mesafe gitmeniz gerekiyor. Bu hem İstanbul’un büyüklüğünden kaynaklanıyor hem de belli noktalarda belli hizmetlerin ve servislerin sadece o bölgede olmasından kaynaklanıyor. Konu psikolog olunca Beylikdüzü’nden kalkıp anadolu yakasına gelmek ya da Nişantaşı’na gelmek zor olabiliyor. Ancak konu alanında uzman psikologlara ulaşmak olunca Beylikdüzü’nden kalkıp anadolu yakasına geçmek zorunluluk olabiliyor. Bunun en büyük sebebi ise Beylikdüzü’nde bulunan uzmanların sayıca az olması. Birçok zaman yakında olsun ama aynı zamanda da çok iyi psikolog olsun şeklinde seçtiğimiz psikologlar sorunlarımızın üstesinden gelmemizi engelliyor. Bu sebeple hiçbir psikolog bizi memnun etmiyor.

  Psikolog Randevu Ücretleri  

  Psikolog seçerken, uzman anadolu yakasında da olsa, Beylikdüzü’nde de olsa ilk bakılan şey genellikle bu uzmanın seans ücretleri oluyor. Bu noktada çeşitli yanılsamalar yaşanabiliyor. Örneğin Beylikdüzü’nde seçtiğiniz 2 psikologtan birinin seans ücreti 200tl iken diğerinin ücreti 300 tl ise bu noktada pahalı olan iyidir şeklinde algılayabiliyoruz. Bu bir miktar fikir verse de kesin olarak doğru olduğunu söyleyemeyiz. Psikoterapi 50 dakika süren seanslardan oluşan bir süreçtir ve kişinin bilgi birikiminin yanında o anki motivasyonu, eğitim düzeyi ve zihinsel yorgunluğu verimliliğini etkileyecek en temel unsurlardır. Dolayısıyla ücretine göre bir psikoloğu değerlendirmektense, size uygun yönelime sahip olup olmadığına bakıyor olmanız lazım. Örneğin depresyon sorunu için yaptığınız psikolog araştırmasında bilişsel davranışçı terapi uygulayan psikolog size uygun desteği verebilecekken, kişilik bozuklukları üzerine bir destek almak istiyorsanız şema terapi ya da doğrudan ilaçlı psikiyatrist desteği çok daha faydalı olacaktır. Bu sebeple seçeceğiniz uzmanı doğru seçmek bir miktar sizin elinizde olan ve değiştirebileceğiniz bir durumdur.

   

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın