Online Terapiyle Tanıştınız Mı ?

2
186

 

 

E-danışmanlık ve siber danışmanlık olarak da bilinen Online-terapi, son yıllarda popülerlik konusunda sürekli bir gelişme yaşamıştır. Siz ve terapistiniz bir web kamerasına sahipseniz, tek ihtiyacınız olan şey, kendi evinizin rahatlığından terapötik hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek yüz yüze görüşmeyi kolaylaştırmak için bir internet bağlantısıdır.

Çevrimiçi terapi, kısıtlı ulaşım, kötü hareketlilik, hastalık, bütçe ya da mesafe gibi engeller nedeniyle geleneksel danışmanlık randevularına katılmak için mücadele edenler için özellikle yararlıdır. Günümüzde,online terapi anksiyete ve depresyonla ilgili sorunlardan yaşam zorluklarına, ilişki kaygılarına ve daha fazlasına kadar çeşitli psikolojik sorunlara yardımcı olmak için kullanılıyor.

 

Çevrimiçi Terapinin Etkileri

Çevrimiçi terapistlere ulaşma imkânına sahip olmak, bu hayati zihinsel sağlık hizmetlerini, geçmişte tedaviye erişemeyen veya tedavi edemeyen binlerce kişi için mevcut ve genellikle daha çekici hale getirmiştir. İndirimli ücretlerden sunulan hizmetlerden, sorunları hakkında konuşmaktan rahatsızlık duyan insanlar için ayrık ve konforlu çözümlere kadar, çevrimiçi terapi danışmanlığı daha elverişli hale getirmektedir.

 

  •  Coğrafi kısıtlamalara sahip olanlar için daha kolay erişim,
  • Terapi aramaktan korkan insanlara daha çekici,
  • Bir terapisti bizzat görmekten daha ucuz,
  • Zaman kısıtlaması olanlar için uygun,
  • Daha fazla konfor – bazı insanlar terapistle kendi evlerinin rahatlığında konuşmayı tercih ederler,
  • Yazışma gelecekteki referans için kaydedilebilir,
  • Sosyal hizmet uzmanları, lisanslı psikologlar, evlilik ve aile terapistleri dahil olmak üzere çok çeşitli tıbbi sağlık profesyonellerine erişim.

 

Herhangi bir tedavi şekli gibi, doğru online-terapistin seçilmesinin çok önemli olduğunu hatırlamak önemlidir. Tedavinizin başarılı olması için, konuştuğunuz kişiyle kendinizi rahat hissetmeniz gerekir – video görüşmeleri ve e-postalar aracılığıyla olsa bile. Bu nedenle, nasıl etkileşim kurabileceğinizi görmek için alanında uzman terapistler ile bu avantajdan yararlanabilirsiniz.

 

Övgü Yaren Soydan

2 YORUMLAR

  1. selamlar, youtube üzerinden buldum sizi. çokta severek dinliyor ve ücretsiz terapi alıyorum:) Bursa’da ikamet etmekteyim. Klasik kaygı bozukluğu nedeni ile seyahat engeli yaşamaktayım. Bir çok doktor değiştirdim. Bir çok ilaç kullandım ve kullanmaya devam ediyorum. Benim ilgimi çeken yazarak online terapi kısmı. Malum nedenlerden dolayı istanbul’a gelip gitme olanağım pek olmuyor. Benim de daha önce böyle bir deneyimim olmadı. Sizin oldu mu bilmiyorum. Ücreti mukabili
    Eğer sizin de ilginizi çeker ise kaygı bozukluğumun öyküsünü ve kullandığım ilaçları paylaşabilirim. Selamlar, Sevgiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi yazın