Kocaeli Psikolog

0
835
çocuk psikoloğu

Şehir hayatı her geçen gün bizi daha çok yıpratıyor. Gün içinde birçok farklı rolde, birçok farklı uyarana maruz kalıyoruz. Trafikte şoför olarak, çocuğumuzun annesi olarak, iş yerinde yönetici olarak v.b. birçok farklı rolde gün içinde birçok farklı soruna çözüm bulmak durumda kalıyoruz. Tüm bunlar da omuzlarımıza bir stres yükü olarak biniyor. Kaygı, depresyon, OKB, öfke kontrolü problemleri gibi birçok sorun karşımıza çıkabiliyor.
Maalesef günümüz şehir hayatının bize sunduğu şartlarda psikolog desteği olmadan ruh sağlığımızı korumamız giderek zorlaşıyor.
Bizler de bunların üstesinden psikolog desteği ile gelebilmeniz için, merkezimizde sizlere haftanın altı günü hizmet vermekteyiz. İsterseniz bizi doğrudan arayabilir ya da aşağıda bulunan formu doldurarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.

  Psikolojik terapi

  Tüm bu bahsettiğimiz yoğunluğun; ruhumuza verdiği zararı en aza indirebilmek için, kendimize ve çevremize daha faydalı olabilmek ve pozitif enerjimizi paylaşabilmek için öncelikle iyi bir psikolog ile çalışmak ve psikolojik terapiye başlamak gereklidir.
  Psikolog araştırması yaparken genellikle oturduğumuz semtte hizmet veren psikologları seçeriz ancak psikolojik terapinin kalitesi ve verimliği açısından bu doğru bir davranış değildir. Örneğin Kocaeli’de oturuyorsanız Kocaeli’de psikolojik terapi hizmeti veren bir kurum aramak ya da Bahçeşehir’de oturuyorsanız oranın yakınlarında bir psikolog aramak. Ancak bu genelde yapılan bir davranış olmakla birlikte psikolojik destek için kimi zaman sınırlandırıcı olabilmektedir. Kocaeli’de bir psikolog aramaktansa, terapi almayı istediğiniz alanda size en verimli hizmeti verecek psikoloğu aramanız daha doğru olacaktır.
  Psikolojik terapi almak için Kocaeli’de evinize yakın bir psikolog bulmaktan önemlisi, size en iyi şekilde hizmet verebilecek psikoloğu bulmaktır. Seçeceğiniz psikolog mutlaka lisans eğitimini ve klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamış olmalıdır. Klinik psikoloji yüksek lisansı yapmamış kişiler size fayda sağlamaktan çok zarar verecektir.
  Sonuç olarak almanız gereken psikolojik terapiyi Kocaeli’de psikolog arayarak değil, psikolojik terapi almak istediğiniz konunun uzmanlarını arayarak alabilirsiniz.

  Kocaeli Psikolog
  Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümlerinden mezun kişiler size terapi hizmeti veremezler. PDR bölümü pedagoji bölümünün günümüze uyarlanmış halidir. Bu kişiler çocuk eğitimi ve terbiyesi üzerine eğitim alırlar. Okullardaki rehber hocalar bu bölüm mezunlarıdır. Çocuklarımıza günlük sorunlarıyla ilgili danışmanlık yapabilirler fakat asla terapi yapamazlar.
  Psikolojik terapi farklı bir alandır. Terapi alacağınız kişinin veya çocuğunuzu terapi alması için götüreceğiniz kişinin psikoloji bölümü lisansı ve klinik psikoloji yüksek lisansı olduğundan emin olunuz. Bunun sonrasında psikolojik terapi hizmeti alacağınız psikolog sizin danışmak istediğiniz konuyla ilgili uzmanlaşmış olmalıdır. Örneğin çocuk psikoloji veya anksiyete veya öfke kontrolü gibi…
  Tüm bunlar ışığında Kocaeli’de yeterli sayıda psikolog olmadığını düşünüyorsanız, veya Kocaeli’de nitelikli psikolog olmadığından yakınıyorsanız önemli olanın uzman bir kişiyle görüşmek olduğunu hatırlayın.

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın