Evlilik Terapisti İstanbul

0
1080
evlilik terapisti

İstanbul gibi büyük bir şehirde evlilik terapistine olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. İnsanlar evliliklerini sürdürmek için daha fazla çaba göstermek zorunda kalıyorlar. İstanbul’da yaşamanın zorlukları, çalışma şartları, yalnızlaşan insanlar, teknolojinin hızı insanların psikolojik sorunlar yaşamalarına sebep olabiliyor. Bu durumda evliliklerin doğrudan etkilenmesine ve evlilik terapistlerine doğrudan ihtiyaç duyulmasına sebep olabiliyor.

Sorunlar sebebiyle üstesinden gelemediğiniz problemleriniz varsa ve bu problemlerin üstesinden gelebilmek için  evlilik terapistine ihtiyaç duymaya başladıysanız size destek olmak için haftanın 6 günü İstanbul’daki merkezimizden destek alabilirsiniz. Bize doğrudan sitemizde yer alan telefondan ulaşabilirsiniz ya da dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

  En İyi Evlilik Terapisti

  Herkes en iyi evlilik terapistine giderek evliliklerini kurtarmak istiyor. Ancak bunun araştırmasını yaparken google’a “en iyi evlilik terapisti istanbul” yazmaktan başka çok da birşey yapamıyorlar. Bunun en önemli nedeni, psikoloji branşıyla ilgili yeterli bilgiye sahip olmamamız.

  İyi evlilik terapisti en başta iyi bir psikologtur. Çünkü evlilik terapistleri uzmanlıkları gereği psikoloji bölümlerinden mezun olan psikologlardır. Sonrasında uzmanlığını evlilik terapisi üzerine yapmış olması iyi bir evlilik terapisti olabilmesi için neredeyse zorunluluktur. Birçok kere karşımıza uzmanlığı psikoloji dışında branşlardan olan insanların evlilik terapisti olduklarını iddia ettiklerini görmekteyiz. Ancak uzmanlığı temelde psikoloji olmayıp, evlilik ve aile üzerine uzmanlaşmayan kişilerin evlilik terapisti olmaları mümkün değildir. Çünkü bu bir uzmanlık işidir ve aile ve evlilik uzmanlığı olmayanların bu konuda ailelere faydadan çok zarar verdiklerini görmekteyiz. En iyi evlilik terapisti İstanbul diye yaptığınız araştırmalarda sonuca ulaşabilmeniz için öncelikle psikoloğun uzmanlığını araştırmanız gerekir.

  Evlilik Sorunları

  Evlilik sorunlarının üstesinden gelmek tüm sorun yaşayanların en büyük amacı. Bu sorunların ne olduğunu sıralayabilmek oldukça zor olsa da bu sorunların çıkış noktasının şehir hayatı, orantısız kentleşme, çalışma koşulları, teknolojinin yanlış kullanılması gibi sorunlar olduğunu söyleyebiliriz. Bunların üstesinden gelebilmek için evlilik terapistlerine başvurular her geçen gün artıyor. Evlilik sorunlarının üstesinden gelebilmek için çiftlerin sorunlarının üstesinden gelmekte destek olan psikologlar bu konuda söz sahibi bir meslek grubudur. “Evlilik terapisti İstanbul” olarak yapacağınız araştırmalarda karşınıza çıkacak kişinin uzmanlığının psikoloji olduğuna dikkat etmeniz sonuca ulaşabilmeniz için çok büyük önem taşımaktadır. Evlilik terapisti yaşam koçu ya da NLP uzmanı değildir bunu unutmamanız gerekir. Evlilik sorunları hafife alınacak sorunlar değildir ve bu sebeple uzman desteği gerekmektedir. İstanbul’da evlilik terapisti şeklinde karşınıza çıkacak kişilerin hepsinin de güvenilir insanlar olmadığını bilmeniz gerekir.

  Ne Zaman Evlilik Terapistine Başvurmalıyım?

  Bir diğer konu ise evlilikte sorunlar yaşanırken uzmana başvurulmazken boşanma sürecine gelene kadar desteğe ihtiyaç yokmuş gibi davranılmakta. Ne zamanki taraflardan biri artık ayrılma kararı aldı, karşı taraf destek için arayışa girmekte. Bunu yapmak birçok zaman ilişkinin kurtarılmasını engellemekte. Bu sebeple sorunlar en üst seviyeye çıkmadan önce evlilik terapistine başvurmanız gerekir. Evlilik terapisti konusunda oldukça çok alternatif bulunan İstanbul‘da size yakın iyi bir terapiste hızlıca başvurmanız sorunların üstesinden gelmenizi sağlayacaktır.

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın