Yeme Davranışını Motive Eden Nedir?
2 Ekim 2016
Stres İle Başa Çıkma Yöntemleri
10 Ekim 2016

Psikolojik Destek (Yardım) Almak İstiyorum!

Psikolojik destek ve yardım almak isteyen insanlar, geçmişte bu ihtiyacını karşılamak için genellikle çevrelerinde bu tip bir destek alan kimse varsa ondan bununla ilgili öneri alırdı. Ancak günümüzde psikolog desteği için ilk danıştığımız yer google oluyor. Aslında bu durum sadece psikolojik destek almak isteyenler için değil, birçok ihtiyaçta bu şekilde.

Psikolojik destek (Yardım) almak istiyorum ama kimden alacağım?

Bu noktada ortada çok fazla kavram karmaşasının olması, insanların kimden destek alacağını bilmemelerine sebep oluyor.

Psikolojik destek kişinin içinden çıkamadağı psikolojik zorlukları aşmasında uzman desteği alması durumudur. Psikolojik destek almak istiyorsanız bunun klinik psikologlardan yada psikiyatriden almalısınız. Bu konuda uzman alan iki branş vardır. Bu branşlar dışında alacağınız hizmetler bilimsel olarak etkililiği kabul edilmiş yöntemler olmayacaktır.

Psikolojik destek almak istiyorum ve ilaç kullanmadan daha iyi hissetmek istiyorum diyorsanız, klinik psikologtan destek almanız sağlıklı olacaktır. Klinik psikologlar aldıkları eğitim gereği ilaçsız konuşarak tarapi yaparlar. Ancak ihtiyaç duyarlarsa bir psikiyatriden destek almanız için sizi yönlendirebilirler. Çünkü kimi zaman ilaç ve konuşarak terapi bir arada daha etkili bir yöntem olabilir.

Psikolojik destek almak istiyorum ve sadece ilaç kullanmak istiyorum diyorsanız, bu noktada psikiyatriden destek almanız sağlıklı olacaktır. Ancak yine psikiyatri sizi eğer uygun görürse klinik psikolog ile görüşmek üzere yönlendirebilir.

Psikolojik Yardım Nasıl Alınır?

Psikolojik yardım ve destek almak istiyorsanız. Bize 7 gün 24 saat  +90 (850) 840 35 75 numaralı numaradan bize ulaşarak İstanbul ofisimizden randevu alabilirsiniz.  Bizi aradığınız taktirde telefona çıkan asistan arkadaşımız size uygun saate göre size randevu organize edecektir.

Psikolojik destek almak istiyorum ama yaşadığım yerde hiçbir uzman yok diyorsanız, bu noktada online psikolojik destek sunan kurumlar sizlere hizmet sunuyor olacaktır. Artık internetin olduğu her yerden, evinizin konforunda psikolojik destek alabilirsiniz. Bununla ilgili bize ulaşarak randevu almanız yeterli olacaktır.

Psikolojik yardım tanıdıktan alınır mı? Zorunda kalınmadığı taktirde alınmamalıdır. Çünkü tarafsızlığını koruyamayacak olması yada danışanın bu noktada yeterince açılamayacak olması en büyük engel olacaktır. Etkili bir psikolojik yardım almak istiyorsanız tanımadığınız bir uzman olması daha sağlıklı olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir