SİZİ İYİ HİSSETTİRECEK 5 ÖNERİ

2
1261

Nefes alıştırması yapın

Nefes, yaşamın en değerli ve en önemli yönlerinden biridir.Peki nefesinizi daha iyi tanımaya ve nefes alıp vermeye odaklanmaya ne dersiniz? Karnınızda mavi bir balon hayal edin ve burnunuzdan nefes aldığınızda mavi balon dolup; ağzınızdan nefesinizi verdiğinde söner. Bunu bilinçli olarak yapın ve nefes alarak gün boyunca birkaç dakika geçirin.

Nefes egzersizi çeşitleri için tıklayın.

Biraz egzersiz yapın.

 Koltuğunuzdan kalkıp bir şeyler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz ama spor yapmak için asla yeterli zaman yaratamıyorsunuz.Bir şey için zaman bulmak, örneğin yürümek, koşmak, bisiklete binmek, boks yapmak veya yoga yapmak gibi başka yollar sizi iyi hissettirmeye yardımcı olabilir.Harekete geçin.

Birine teşekkür edin.

 Gün içinde aceleyle bir yere giderken,toplantılara koşuştururken, muhtemelen farketmediğiniz şeyleri yapan pek çok insan vardır.Düzenli olarak konuştuğunuz insanlara, çocuğunuzun öğretmenine veya marketteki görevliye, dönün ve gözünün içine bakın ve samimi bir “teşekkür ederim”diyin. Karşılığında hiçbir şey beklemeyin sadece kişiyi duraklatın ve teşekkür edin.

Teknolojiyi kapatın

Günün belirli saatlerinde kısa süreliğinede olsa teknolojik bağlantıyı keserseniz huzur içinde olduğunuzu fark edeceksiniz.Sadece bir saat için bağlantıyı kesmek, kendinizi şarj etmenize, yeniden odaklanmanıza ve yaptığınız işe geri dönmenize yardımcı olabilir.

Aktif dinleme pratiği yapın. 

Teknoloji ve dikkat dağıtma çağında, yavaşlamak zor olabilir ve gerçekten başkalarının söylediklerine odaklanmak zor olabilir. Göz teması kurun. Dinlemek çoğu insanın üzerinde çalışması gereken bir şeydir. Yavaşlayın ve her gün en az iki kişiyi dinleyin.

 Gelecek hafta içinde bu beş şeyden birkaçını yapın ve yaptıklarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olup olmadığınızı , bunu yapmaktan daha fazla zevk aldığınızı görün.

Övgü Yaren Soydan

Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi yazın