Psikolog Bakırköy

0
989

Psikolog desteği günümüzde birçok insanın problemlerinin üstesinden gelebilmek için kullandığı en etkili yöntem haline geldi. Depresyon, kaygı bozukluğu, ilişki sorunları, fobi, OKB gibi birçok psikolojik sorun insanın günlük hayatını zorlaştırdıkça kişi bunun üstesinden gelmek için psikolog desteğine ihtiyaç duyuyor.

Psikolojik sıkıntılarınızın üstesinden gelebilmeniz için kliniğimizde haftanın altı günü sizler için hizmet veriyoruz. İsterseniz bizi doğrudan arayabilir ya da aşağıda bulunan formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

  Uzman Psikolog Bakırköy

  Bakırköy gibi büyük bir semtte seçebileceğiniz birçok psikolog bulunmaktadır. Ancak psikolog seçmeye çalışırken seçeceğiniz uzmanın, klinik psikoloji uzmanlığını yapmış olması terapi yetkinlikleri açısından yeterlilik almış olduğu anlamına gelir. Bu nedenle bakırköy gibi birçok psikoloğun yer aldığı semtte psikolog tercih ederken hassas davranmak faydalı olacaktır. Psikoloğun uzman olması için sadece psikoloji bölümünü bitirmesi yetmez aynı zamanda lisanstan sonra uzmanlığını da yapmış olması gerekir.

  Pedagog Bakırköy

  Pedagog seçerken seçeceğiniz uzmanın gelişim psikolojisi ya da çocuk psikolojisi üzerine uzmanlaşmış olması etkili danışmanlık alabilmek için ön koşul olmalıdır. Bakırköy’de bu konu ile ilgili bir uzman bulamadığınız durumda bakırköy dışından bir uzmana gitmeniz başlangıçta uzak gelebilir. ancak uzmanlığı çocuk üzerine olmayan bir uzmanın yakında olsa etkisi olmayacaktır.

  Pedagog bakırköy şeklinde yapacağınız araştırmalarda kimi zaman doğru uzmana ulaşamayabilirsiniz. Pedagog ünvanı günümüzde lisans mezunlarına verilmemektedir. Bu ünvan yerine çocuk psikoloğu vb. ünvanlar kullanılmaktadır. Bu uzmanlıklara başvurmanız sorununuzun üstesinden gelebilmeniz için gereklidir. Yani kişinin temelde psikolog olup, uzmanlığının çocuk psikolojisi üzerine olması gerekir.

  Bakırköy Aile Terapisti

  Aile terapisti uzmanlığı gereği aile dinamikleri ile çalışan bir uzmandır. Psikolog olduktan sonra aile terapisi alanında uzmanlaşan kişiler ailelere destek ve yol göstermek için bu branşı tercih ederler. Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aileler ile çalışabilmek için uzmanlıklarını aile terapisi üzerine yaparlar. Ya da bu alanda uzun süreli eğitimlerden geçerler.

  Bakırköy‘de psikolog arayışındayken eğer aile terapisi alacaksanız, aile terapisi uzmanlığı olan bir uzman tercih etmelisiniz. Her psikolog destek olur bize mantığı ile yaklaşırsanız verim almakta zorluk çekersiniz.

  Psikolog Seçmek

  Psikolog seçerken dikkat edilmesi gerekir. Bunun en önemli sebebi ise piyasada birçok kişinin uzman olduğunu idda ederek destek olmaya çalışmasıdır. Bakırköy gibi seçeneğin çok olduğu bir semtte doğru uzmana ulaşabilmek oldukça zordur.

  Psikolog;

  • Psikoloji mezunu olmalı
  • Eğer psikoterapi yapacaksa yüksek lisansını klinik psikoloji üzerine yapmalı.
  • Belirili konular üzerine uzmanlaşmalı. (depresyon, anksiyete, okb gibi

  Bu yetkinliklere sahip olmayan psikoloğu seçmek bakırköyde evinizin yakınında da olsa tercih etmemelisiniz. Bunlara sahip olmayan psikolog size faydadan daha çok zarar verecektir. Çünkü ruh sağlığı hassas bir konudur ve geçiştirilmeye gelmez. Psikoloğunuzu araştırıp doğru tercihi sizin yapmanız gerekir.

   

   

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın