Pendik Psikolog Randevu

0
961

Psikolog ihtiyacı her geçen gün artıyor, İstanbul’un yoğunluğuna, koşuşturmacasına karşı insanın kendisini ve ruh sağlığını koruması oldukça zor oluyor. Bu noktada psikolog desteği almak zorunlu hale gelebiliyor. Sizde psikolojik olarak kendinizi, ilişkinizi, çocuğunuzu problemli olarak algılıyorsanız bizi doğrudan arayabilir ya da formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz. Bu destek sizin kısa vadede daha huzurlu ve mutlu olmanızı sağlayacaktır. Psikolog için Pendik’te de araştırma yapsanız, Nişantaşı’nda da araştırma yapsanız dikkat etmeniz gereken çeşitli noktalar olduğunu da unutmamak gerekir.

  Pendik’te İyi Psikolog

  Psikolog randevusu almadan önce dikkat etmeniz gereken birçok kriter bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi size yakın olup olmayacağıdır. Örneğin Pendik’te psikolog arayışı içindesiniz, ancak bulduğunuz psikolog size uygun mu bilemiyorsunuz. Daha doğrusu yakın olmasına rağmen sizi, bazı özellikleri dolayısıyla karşılamıyor. Bu noktada size yakın olanı tercih etmektense, sizin ihtiyacınıza yönelik ve psikolojik sorununuzun üstesinden gelebilecek bir psikolog tercih etmelisiniz.

  Seçeceğiniz uzmanda dikkat edeceğiniz durumlar:

  • Öncelikle psikoloji mezunu olması gerekmektedir.
  • Eğer psikoterapi hizmeti alacaksanız klinik psikoloji üzerine uzmanlığını yapmış olması gerekmektedir.
  • Ayrıca çalıştığı uzmanlık alanına göre onu tercih etmeniz gerekmektedir.

  Pendik iyi psikolog şeklinde yapacağınız aramalarda size yakınlığını önemsemeniz öncelikle tercih olmakla birlikte yukarıdaki üç maddeyi önemsememiş olmanız ulaşacağınız uzmanın iyiliği ve size etkililiği konusunda tereddüt yaşamanıza sebep olabilir.

  Klinik Psikolog mu Psikolojik Danışman mı Psikiyatrist mi?

  Ruh sağlığı ile ilgili destek almaya karar verdiğinizde insanların aklını kurcalayan bir diğer konu ise psikolog mu psikolojik danışman mı yoksa psikiyatriste mi gitmeliyim şeklinde oluyor.

  Pendik‘te de olsanız, Kadıköy’de de olsanız dikkat etmeniz gereken ve seçim yaparken hassas davranmanız gereken bir diğer konu da budur. Bunların öncelikle her birinin birbirinden ayrı olduğunu bilmek gerekir. Ancak birbirilerinden tamamen bağımsız işler yapmadıklarını kavramak gerekir.

  Pendik’te bu uzmanlıklarla ilgili birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Ancak hangisine başvurmak gerekir? Öncelikle belirtmek gerekir ki rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunları okullarda çalışır ve bu konuda uzmanlık alırlar. Klinik psikologlar ruh sağlığı ile ilgili konuşarak terapi üzerine uzmanlaşırlar, psikiyatristler ise ilaçla tedavi üzerine uzmanlıklarını alırlar. Bu noktada hangisini tercih edeceğiniz sizin başlangıçtaki ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

  Psikolojik destek almak istediğiniz konu ne olursa olsun, ilaca ya da konuşarak terapiye ihtiyacınız varsa her hangi bir uzman sizi ihtiyacını doğrultusunda yönlendiriyor olacaktır. Bu sebeple sizlerin ilk yapması gereken bu uzmanlarda ilk olarak birisine başvurmak olmalıdır. Pendik‘te de yaşasanız başka bir semtte de yaşasanız bu önceliğiniz olmalıdır.

   

   

   

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın