Kartal İyi Psikolog Randevu

2
929

Psikolog desteğine zaman zaman herkesin ihtiyacı olabiliyor. Psikolojik sonlarınızın üstesinden gelmek için iyi psikolog arayışına girmek atılan ilk adım oluyor. Bu noktada iyi psikolog bulmaya çalışmak İstanbul gibi büyük bir şehirde bile zor olabiliyor. İster Kartal’da iyi psikolog arayın, ister Kadıköy’de, ister Nişantaşı’nda dikkat etmeniz gereken belli başlı kriterler mevcuttur.

Kartal iyi psikolog şeklinde yaptığınız aramalarda randevu için karşınıza çıkacak uzmanların sahip olması gereken kriterler en basit haliyle şu şekilde olmalıdır:

  1. Psikoloji lisans mezunu olmalıdır. Birçok psikolog olduğunu idda eden insanın olduğu bu ülkede en çok dikkat etmeniz gereken şey belkide budur. Çünkü sadece psikoloji bölümünden mezun klinik uzmanlığını yapmamış kişi size iyi gelmese bile en azından zarar vermez. Çünkü etik psikologlar için en önemli konudur.
  2. Psikolog randevusu almadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise kişinin psikoloji lisansından sonra klinik psikoloji yüksek lisansı yapıpı yapmadığıdır. Çünkü terapi yapabilmek için sadece psikoloji okumak tek başına yeterli olmayacaktır.
  3. Bir diğer önemli konu ise bu eğitim hayatı dışında ne gibi eğitimler aldığı ve gelişime ne derece açık olduğunu anlamaya çalışmanız dikkat edip incelemeniz gereken bir diğer konudur.

İyi bir psikologtan randevu almadan önce dikkat etmeniz gereken konuların en başında bunlar geliyor desek sanırım yanılmış olmayız. Kartal iyi psikolog araştırması yaparken yakındaki bir psikolog olsun bana yeter demek, kimi zaman sizin yanlış yönlenmenize sebep olabilir. Bu sebeple kartal’da iyi psikolog için randevu almaya çalışırken yukarıdaki kriterleri de göz ardı etmemenizi öneririm.

 

Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi yazın