İstanbul Psikolojik Danışmanlık

0
649

Psikolojik danışmanlık desteği günümüzde sürekli yaygınlaşırken daha fazla ihtiyaç haline geliyor. Günlük hayatın stresi, çalışma şartları, orantısız kentleşme, insanların yalnızlaşması psikolojik açıdan sıkıntılar yaşanmasının en önemli sebepleri arasında yer alıyorlar. Bu noktada psikolojik danışmanlığa olan ihtiyaç her zamankinden fazla hale geliyor. Artık günlük hayatınızda sıkıntı yaşamaya başladıysanız, iş hayatınız, aile hayatınız içinde bulunduğunuz psikolojik durum sebebiyle olumsuz etkilenmeye başladıysa bir destek almanın zamanı gelmiş olabilir. Psikolojik sıkıntılarınızın üstesinden gelebilmeniz için danışmanlık hizmeti almanız bu sürecin içinde çıkmanızda oldukça faydalı olacaktır. Bu süreçte size destek olmak için İstanbul’da bulunan ofisimizde psikolojik danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Randevu için bizi doğrudan arayabilir ya da aşağıda bulunan formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

  Psikolojik Destek İstanbul gibi büyük bir şehirde psikolojik danışmanlık, psikolojik destek alabileceğiniz birçok psikolojik danışmanlık merkezi bulunmaktadır. İstanbul’da hem anadolu yakasında hem avrupa yakasından birçok merkez bulunmakta. Bunlardan size uygun desteği alabileceğiniz psikolojik danışmanlık merkezini nasıl seçeceksiniz? Bir diğer değişle sizin psikolojik ihtiyacınıza uygun uzmana nasıl karar vereceksiniz? İstanbul’da size psikolojik destek verecek uzmanı seçmek görünüşte kolay görünse de birçok alanın bir arada olması ve alternatiflerinin çok olması sebebiyle sanıldığı kadar kolay değildir. Öncelikle psikolojik danışmanlık için seçeceğiniz uzmanın aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekir.

  • Psikoloji lisans mezunu olması gerekir.
  • Yüksek lisansını ilgili alanlarda yapması gerekir. (örn: Klinik psikoloji, gelişim psikolojisi vbz.)

  İstanbul’da psikolojik danışman olarak karşınıza çıkacak uzmanlar kimi zaman kişisel gelişimciler, yaşam koçları olabilir. Bunlar sizi yanıltabilir hatta durumun daha da kötüye gitmesine bile sebep olabilir. Psikolojik destek, ruh sağlığı uzmanının danışmanlık yapabileceği bir alandır ve onun dışında alacağınız destek işlevsel olmayacaktır. Bu sebeple İstanbul psikolojik danışmanlık araştırması yaparken alternatifleriniz arasında yaşam koçları olmamalıdır. İyi psikolojik destek almak, psikolojik sorunlarınızın üstesinden gelmek istiyorsanız uzmanlık eğitimi (Yüksek lisans) olan meslek elemanlarını seçmeniz gerekir. Psikolojik Testler Psikolojik testler son zamanların en popüler araçları. İnsanlar kendilerini bu testler ile değerlendirerek kendileri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyorlar. Kimi zaman da psikolojik testler aracılığıyla psikolojik danışmanlık almaya ya da almamaya karar veriyor. Psikolojik testler tabi ki kendinizle ilgili psikolojik danışmalık alacağınız konuyla ilgili bir fikir veriyor ancak bunun sizi yanıltma ihtimali olduğunu da unutmamak gerekir. Ruh sağlığı gibi hassas bir konuda uzmana danışmadan karar vermek sizi doğru sonuçlara götürmeyebilir. Psikolojik danışmanlık hizmeti veren uzmanlar test sonuçlarını değerlendirmekle yetinmeyip aynı zamanda bireysel görüşme yapmaktadır, bu da bize psikolojik testlerin sonuca ulaşmak için yeterli araçlar olmadığını göstermektedir. Ancak fikir almak için oldukça sık kullanılan araçlardır. Sonuç olarak psikolojik danışmanlık desteği almaya karar verdiğinizde İstanbul gibi büyük bir şehirde bu kadar alternatif arasında en iyi uzmanı seçebilmek ayrıca araştırma gerektirir. Google’a sadece “İstanbul Psikolojik Danışmanlık” yazmak sonuca ulaşmanızda yeterli olmayacaktır.

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın