İstanbul Psikoloji

0
576

Değişen dünya düzeninin ülkemizde kendini en büyük ölçüde hissettirdiği şehir İstanbul demek yanlış olmaz. Yaşam koşullarının geçmişe göre neredeyse tamamen farklılaştığı; yoğunluk, acele ve stresin ön plana çıktığı kaos ortamında hayatlarımızı sürdürme çabası içindeyiz. Kendi hayatlarımızı en iyi şekilde devam ettirme çabamız sürerken, özellikle iş hayatının ve sosyal hayatın büyük ölçüde yıpratıcı olduğu İstanbul’da bazı zamanlar kendimizi unutabiliyoruz. Tüm bu koşuşturmaca sürerken maalesef psikolojimizi tamamen arka planlara atabiliyoruz

Yaşadığımız hayat bugün, şu anda yaşadıklarımızdır. Kendimizi, ihtiyaçlarımızı, isteklerimizi ertelemek her geçen gün bize daha fazla zarar veriyor. Nihayetinde mutlu olmak amacıyla içine girdiğimiz bu koşuşturmaca bizi kendimizden, hayallerimizden ve mutluluğumuzdan uzaklaştırmaya devam ettiği bu süreçte psikolojimizi, benliğimizi ve kişiliğimizi göz ardı ettiğimiz müddetçe bu kaos ortamından sadece zarar görürüz.

İstanbul’da yaşıyor olmanın getirdiği bu kaçınılmaz öfke ve stres düzeninden kendimizi uzaklaştırmak zorundayız. Eğer siz de artık psikolojinizi hiç düşünmediğinizi fark ediyorsanız, kendinize zaman ayırma vakti geldiğini hissediyorsanız, tüm bu süreçle tek başınıza baş etmek zorunda olmadığınızı hatırlayın. Psikolojimiz hayatımızın her alanını etkileyen, sağlığımızın en önemli unsurlarından biridir. Psikolojik destek almak için bulunduğunuz yıpratıcı süreçten en az zararla sıyrılmanızı sağlar. Psikolojik destek almaktan çekinmeyin. Haftanın 6 günü sizlere psikolojik destek vermek için açık olan İstanbul’daki merkezimize isterseniz telefonla ulaşabilir ya da aşağıdaki formu doldurarak randevu talep edebilirsiniz.

  İstanbul Psikoloji Klinikleri

  Psikolojinin popüler bir alan haline gelmesi ve özellikle İstanbul’da süren tüketim çılgınlığı sonucu maalesef psikoloji alanı da faydadan çok zarara sebebiyet veren uygulamalar ve kişilerle iç içe.

  Psikoloji eğitimi olmayan, mesleğin etik kuralları ve işleyişinden habersiz şekilde “yaşam koçu” gibi isimlerle hayatınıza müdahale etmeye hazır kişi ve kurumlardan uzak durmalısınız. Psikolojik destek ve psikoterapi hizmetleri yalnızca klinik psikoloji yüksek lisanslı uzman psikologlar tarafından verilebilir.

  Maalesef günümüzde psikoloji mesleğinin yasasının olmaması, İstanbul’da ve pek çok şehirde psikoloji klinikleri adı altında, alandan olmayan kişilerin uygulamalarının artmasına sebep olmaktadır.

  İstanbul’da çok sayıda psikoloji kliniği olması, psikoterapi hizmeti almadan önce verimli bir tarama yapılmasını gerektirir. Psikolojik destek alacağınız kliniği ve uzman psikoloğu özenle seçmelisiniz. Danışacağınız alanda örn. Okb, anksiyete, depresyon, aile terapisi gibi psikoterapi hizmeti vermeye devam eden ve uzmanlığını bu alanda sürdüren klinik psikologlardan danışmanlık hizmeti almanız çözüme giden yolda en doğru adım olacaktır. Alanında uzman kişiden alacağınız psikolojik destek, hayatınızı sürdürürken karşınıza sorun olarak çıkan konuları çözmeniz, kişisel farkındalığınızı artırmanız, olaylara bakış açınızı değiştirmeniz ve olumsuzluklarla baş etme gücünüzün artmasında sizin için büyük fayda sağlayacaktır.

  Psikolojik destek;

  • Hayata bakış açımızı değiştirme,
  • Benlik saygımızı artırma,
  • Kişiliğimizi geliştirme,
  • Kararlarımızı alırken kendimize en faydalı seçenekleri bulma
  • Ve bizi neyin daha mutlu ettiğini anlama gibi konularda kişisel farkındalığımızı arttırıcı bir süreçtir.
  • Bu süreçten en iyi sekilde faydalanmak yaşam kalitemizi ve içsel mutluluğumuzu arttıracaktır.

   

  E. Naz Aykar

   

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın