İstanbul Pedagog

0
609

İstanbul’da pedagog desteği almak son dönemde oldukça yaygın. İnsanlar kendi çocuklarının ruh sağlığıyla geçmişe kıyasla daha ilgililer. Hal böyle olunca iyi pedagog, iyi psikolog arayışı daha hassas bir hal aldı.

İstanbul‘da bulunana kliniğimizde çeşitli uzmanlıklarda psikolog ve pedagog uzmanlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Çocuğunuzun ruh sağlığı ve geleceği için dilerseniz bizi doğrudan arayabilir ya da aşağıdaki formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

  İyi Pedagog

  İstanbul’da iyi pedagog bulabilmek oldukça zordur. Bunun en önemli sebebi çeşitli bölümlerden mezun olmuş, çocuk psikolojisi üzerine uzmanlaşmamış kişilerin bu alanda çalışıyor olmasıdır.

  İstanbul’da iyi pedagog araştırması yaparken, lisans mezuniyetinin üzerine çocuk psikolojisi üzerine uzmanlığını yapmış olmasına, bununla ilgili deneyiminin bakmanız gerekmektedir. Konu çocuğunuz olunca İstanbul’daki iyi pedagogları aramanız ve o pedagogdan destek almak istemeniz çok anormal değil.

  Pedagog mu Psikolog mu?

  Pedagog bölümü 1982 yılından sonra kaldırıldı ve artık pedagog ünvanı aslında lisans ile alınan bir ünvan değildir. Günümüzde pedagog dediğimiz kişiler genel olarak psikoloji bölümlerinden mezun olmuş olup daha sonrasında yüksek lisansını ve eğitimlerini çocuk psikolojisi üzerine almış olan kişilerdir.

  Bu şekliyle İstanbul’da seçmiş olduğunuz pedagog’un psikoloji lisansının ardından çeşitli çocuk yüksek lisans programından mezun olma ihtimali çok yüksektir.

  Pedagog Ne Yapar?

  İstanbul’da ulaşacağınız başarı pedagoglar ne yapar? Padagog genel olarak çocuğun zihinsel, ruhsal, bedensel gelişimlerini gözlemleyerek onların gelişim süreçlerini takip ederler.

  İstanbul pedagog konusunda fazla alternatife sahip değildir. Bu yüzden pedagog seçerken size yakın pedagog ile görüşmek yerine istanbul’da bu konuda iyi pedagoglar ile görüşme gerçekleştirmeniz sizin ve çocuğunuzun psikolojisi için çok daha iyi olacaktır. İyi pedagog istanbul’un diğer ucunda da olsa onu tercih etmenizi öneririz.

  Çocuğun otizm, zihinsel gerilik gibi tanılanması gereken durumlarında ise ilk olarak psikiyatriste başvurulup sonrasında tanılandıktan sonra eğitimi ve davranışsal değişiklikleri için pedagog desteği alınması daha sağlıklı olacaktır. Çünkü ruh sağlığı alanında tanı koyma yetkisi sadece psikiyatriste aittir.

  Pedagog Uygulamaları

  İstanbul’da pedagog seçmenin ne kadar zor olduğundan bahsettik. İstanbul’da seçtiğiniz pedagog’un görevlerine şöyle bir bakacaksak olursak:

  • Çocuklarda öğrenme güçlükleri
  • Çocuklarda rehabilitasyon çalışmaları
  • Aile içi iletişimin yeniden yapılandırılması
  • Çocuklarla terapi
  • Mental retarde çocuklara destek
  • Çocuklarda okul sorunları
  • Çocuklarda Gelişimsel gerilik

   

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın