Bağdat Caddesi Psikolog ve Psikiyatrist

0
774

Psikolog ve psikiyatrist desteğine ihtiyaç her geçen gün artıyor, artmaya da devam edecek gibi görünüyor. Sizde psikolojik olarak artık bunaldığınızı, sorunlarla mücadele etmekte güçlük çektiğinizi, çevrenizdekilerle ilişkilerinizin bozulduğunu düşünüyorsanız destek almanın zamanı gelmiş demektir. Kadıköy’de bulunan merkezimizde psikolojik sorunlarınızın üstesinden gelebilmek için haftanın 6 günü akşam 21.00’e kadar hizmet vermekteyiz. Bizi doğrudan arayabilir ya da aşağıda bulunan formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

  Bağdat Caddesi İyi Klinik Psikolog ve Ünlü Psikiyatrist

  Bağdat caddesi ve çevresinde her geçen gün yeni psikoterapi merkezleri açılıyor, alternetifleriniz artıyor. Bu noktada iyi psikolog desteği alabilmek için de daha titiz davranmanız gerekiyor. Öncelikle psikiyatrist mi yoksa psikolog arayışı içinde misiniz? Ona karar veriyor olmanız gerekiyor. Klinik Psikolog ve psikiyatrist arasındaki  fark klinik psikolog konuşarak terapi yaparken ilaç kullanmaz. Psikiyatrist ise ilaçli tedavi metodunu kullanır. Hangisine gideceğinize karar veremediğiniz durumda da ise psikolog veya psikiyatristten herhangi birisine gittiğinizde size gitmeniz gereken uzmanı söyleyecektir ve ona göre yönlendirecektir.

  Bağdat caddesi psikolog veya psikiyatrist araştırması yaparken dikkat etmeniz bir diğer konu ise gideceğiniz klinik psikoloğun uzmanlık alanıdır. Çiftlerle mi terapi yapıyor, çocuklarla mı terapi yapıyor yoksa bireysel yetiştin terapisi mi yapıyor bunu da ihtiyacınıza göre belirledikten sonra kişinin özgeçmişine girerek buna dair aldığı uzmanlığa ve eğitimlere bakmanız gerekecektir.

  Bunların her birini belirledikten sonra yaşadığınız rahatsızlığa en uygun psikolog veya psikiyatristi belirlemeniz gerekecektir. Örneğin depresyondaysanız bilişsel davranışçı terapiyi tercih etmeniz gerekirken, kişilik bozukluğu varsa ilaç tedavisine ya da şema terapiye yönlenmelisiniz. İlaç tedavisi de psikoterapide birçok zaman birlikte kullanılsa da klinik psikoloğunuz ya da psikiyatristiniz bu konuda sizi yönlendiriyor olacaktır.

  Sonuç olarak bağdat caddesi klinik psikolog araştırması yaparken bu faktörlerin her birini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. İyi psikolog araştırması yapmaktansa size uygun uzmanı araştırmaya çalışmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca sizi sonuca ulaştıran da o olacaktır. Bağdat caddesinde de gitseniz Nişantaşı’nda da gitseniz uzman seçerken bu faktörlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede iyileşmeniz çok daha hızlı olacaktır. Boşuna zaman harcamamış olacaksınız.

   

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın