Aile Terapisti İstanbul

0
682
aile terapisti

Aile terapisti ihtiyacı özellikle de İstanbul’da son dönemde oldukça arttı. Büyük şehirlerde aile olarak kalabilmek her geçen gün zorlaşıyor, bu sebeple sürekli olarak aile terapisti desteğine ihtiyaç duyuluyor. Ancak son ana kadar destek almaya karşı direnç gösterebiliyorlar, son ana kadar destek almadan sürdürmeye çalışmak kimi zaman geri dönüşü olmayan boyutlara ulaşmasına sebep olabiliyor. Bu sebeple problemlerin üstesinden gelememeye başladığınız anda destek almanız sizin ve aileniz için çok daha sağlıklı olacaktır.

Bu sebeple ofisimizde sizler için haftanın 6 günü hizmet vermekteyiz. Aile terapistinden randevu almak için isterseniz telefonla doğrudan ulaşabilir ya da aşağıda yer alan formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

  Bireysel Terapi mi Aile Terapisi mi?

  İstanbul’da bireysel terapi ve aile terapisi alternatifleri oldukça fazla bunların tercihini yaparken kişiler oldukça zorlanıyorlar. Çift olarak mı gitmeliyiz yoksa tek mi gitmeliyiz? Buna genellikle kişiler şu şekilde karar veriyorlar. Evliliklerini kurtarmak isteyen ve ayrılmak üzere olan çiftler ilişkilerini kurtarmak üzere çift terapistini tercih ediyorlar ancak bu noktada bir tarafın yardım olmak için yaptığı baskı daha belirleyici oluyor. Ancak konu aile içi geçimsizlik olunca sorunu sadece ilişkileri düzenlemeye çalışarak halledemiyoruz. Kişinin kimi zaman bireysel terapiye ihtiyacı olabiliyor. Örneğin kişilik bozukluğu olan bir kişinin aile terapisinden önce ilaç tedavisiyle birlikte bireysel terapi alması daha sağlıklı olacaktır. Bunu aile terapisi aldığınız psikolog sizinle paylaşıyor olacaktır. Hatta kimi zaman aile terapisi yerine bireysel terapi ile süreci götürebilir. Aile terapisi mi çift terapisi mi sorusunun cevabını sizin veremediğiniz durumda konunun uzmanı psikolog sizi yönlendirecektir.

  Aile Terapisinde Amaç

  Aile terapisinde temel amaç bireylerin değişimi ve bireylerin değişimiyle diğer bireylerin de bundan olumlu şekilde etkilenerek değişmesi. Bu noktada aile terapisi bireyle birlikte çevresinin de değişimini amaçlar.

  Aile terapisi İstanbul şeklinde yaptığınız araştırmalarda karşınıza birçok psikolog çıkacaktır ancak bunları seçerken dikkatli olmanız sizin ve ailenizin bu süreci en sağlıklı şekilde atlatabilmesi için çok büyük öneme sahiptir.

  Aile Terapisi Yöntemi

  İstanbul’da çok fazla aile terapisti olması birçok yönteminde var olduğunu bize gösteriyor. Sayılı yöntemler olsa da her psikoloğun kendine özgü yöntemi bulunmakta dolayısıyla birçok aile terapisi yöntemi ortaya çıkmakta. Bu sebeple İstanbul’da aile terapisi araştırması yaparken bu durumları da göz önünde bulundurabilirsiniz.

  Aile terapisi çift olarak alınabilirken kimi  zaman da tüm aile üyeleri terapiye alınabilir. Bu terapistin belirlediği sürece göre değişim gösterir. Eşlerin kendi aralarındaki sorunların üstesinden gelebilmek için başvurduklarında sadece çift alınır.

  Aile terapisi çocuk merkezli yapılacaksa bu sefer işin içine çocuğu etkileyen diğer faktörlerde eklenebilir. Konuyla ilişkili okul rehberlik servisi, öğretmenleri bilgi alma ve yönlendirme amaçlı danışılabilir. Bu sürecin hızlanmasında ve terapinin etkisini arttırmakta etkili olacaktır.

   

  Uzman Klinik Psikolog // Blogger // Bilişsel Davranışçı Terapist // dijiklinik.com Sitesinin Kurucusu // Mentör

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu yazın
  Lütfen isminizi yazın