Psikolog Kadıköy

0
67
çocuk psikoloğu

Kendinizi mutsuz, isteksiz, hayattan zevk alamaz halden çıkarabilmeniz için psikolog desteğine başvurmak neredeyse kaçınılmazdır. Bunların altında yatanları keşfedip hayatınızı daha mutlu, daha keyifli geçirebilmeniz en temel ihtiyacınızdır. Eğer bulunduğunuz koşullarda mutlu ve huzurlu yaşamayı başaramıyorsanız, sizin daha mutlu olmanız için size destek olmak isteriz.

İstanbul’da bulunan merkezimizde altı gün sizler için hizmet vermekteyiz. Dilerseniz bizi doğrudan arayabilir ya da aşağıdaki formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Kadıköy Çocuk Psikoloğu

Psikolog araştırması yaparken oturduğunuz semtte psikolog aramak genellikle en sık yapılandır. Örneğin Kadıköy’de oturuyorsanız Kadıköy’de aramak ya da Beylikdüzü’nde oturuyorsanız oranın yakınlarında aramak. Ancak bu genelde doğru olmakla birlikte psikolojik destek için kimi zaman sınırlandırıcı olabilmekte.

En basitinden Kadıköy’de çocuk psikoloğu bulamadığınız taktirde sırf psikolog ve yakın olduğu için her hangi bir psikoloğa götürmeniz oldukça yanlış olacaktır. Bir diğer taraftan varoluş odaklı bir terapiye gitmek istiyorsunuz ancak gittiğiniz terapistin sadece depresyon ya da kaygı (anksiyete) tedavi ediyor olması çok yakınınızda, Kadıköyde’de olsa kimi zaman işlevsiz olabilmekte.

Seçeceğiniz çocuk psikoloğunun lisans derecesini bitirdikten sonra çocuk psikoloji üzerine uzmanlık yapmış olması neredeyse zorunluluktur. Aksi taktirde sizin için faydalı olmayacaktır. Ya da evinize yakın olduğu için Kadıköy’de seçeceğiniz yetişkin psikoloğu lisans eğtimini psikoloji üzerine yaptıktan sonra, klinik psikoloji üzerine uzmanlığını yapmalıdır. Klinik psikoloji uzmanlığını yapmamış psikolog, Kadıköy’de evinizin çok yakınında da olsa terapi yetkinlikleri sizin psikolojik sorununuzun üstesinden gelmeye yetmeyecektir.

Sonuç olarak çocuk psikoloğu da olsa yetiştin psikoloğu da olsa Kadıköy‘de olmasından daha önemli olan nokta kişinin uzmanlık alanının sizin üstesinden gelmeye çalıştığınız psikolojik sorununuzla yakında ilişkili olmasıdır.

Psikolog Ücretleri

Psikolog ücretleri, psikolojik desteğin en önemli konularından biridir. Bunun en önemli sebebi psikolog ücretlerinin insanların karşılayabilecekleri fiyatların üstünde olması. Bu fiyat Kadıköy‘de olsa, Bostancı’da olsa oldukça yüksek. Bunun en önemli sebebi ise psikoterapinin özel kliniklerde sıklıkla yapılması ve devletin psikoterapiye yeteri kadar desteği sunmamasıdır. Psikolojik destek devlet hastanelerinde daha çok ilaç ile tedavi ediliyor olması ve terapiye yeteri kadar zaman ve bütçe ayrılmaması bunun en önemli sebeplerinden.

Bununla birlikte özel kliniklerde ve özel hastanelerinde psikolog ücretlerini SGK’nın karşılamaması bu rakamların ödenemeyecek seviyelerde olmasından dolayı kişilerin bu desteği almalarına engel olmaktadır. Bu sebeple alacağınız psikolog desteği Kadıköy‘de olsa bir başka semtte olsa psikolog ücretleri belli bir kesimin ödeyebileceği seviyelerde kalmaktadır. Bunun ise en önemli sebebi devlet politikaları olmaktadır.

Psikolog arayışında olanların en çok önemseyeceği konular kısaca bunlardır. Psikolog Kadıköy‘de olsa başka semtlerde de olsa bu kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi yazın