Psikiyatrist İstanbul
18 Temmuz 2014
Psikolojik Destek
4 Ağustos 2014

Psikolog İstanbul

Psikolog son zamanlarda en çok ihtiyacımız olan uzmanlık alanlarından. İstanbul gibi büyük bir şehirde trafik, geçim sıkıntısı, şehir koşuşturmacası yüzünden stres düzeyimiz her geçen gün artıyor. Bunlarla beraber depresyon, kaygı bozukluğu, OKB, panik atak, uyku sorunları, yeme sorunları gibi birçok psikolojik sorun ile başa çıkmak durumunda kalıyoruz.

Bu sorunların üstesinden gelebilmek için psikolog desteği almak en iyi çözümdür. Merkezimizden destek almak için dilerseniz bizi doğrudan arayabilir ya da aşağıdaki formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Profiliniz *:
KadınErkekÇocuk
Randevu Tarihiniz *:

 

İstanbul İyi Psikolog

Psikolog desteği almadan önce iyi psikolog araştırmasını destek alacak herkes yapmakta. Ancak istanbul’da psikolog araştırması yapan bir kişi istanbul’un büyük bir şehir olması sebebiyle evine en yakın psikoloğu tercih etmekte. Bu her zaman doğru olmayabilir.

İstanbul’da iyi bir psikolog seçmek için yapacağınız araştırmada, psikoloğun uzmanlığı bakacağınız ilk kriter olmalı. Örneğin yetişkinlerle mi çalışıyor, çocuklarla mı çalışıyor.

Bir diğer konu ise psikoloji bölümünün üstüne yaptığı uzmanlığı olacaktır. Psikologların terapi yapabilmesi için klinik psikoloji yüksek lisansı yapmış olması gerekmektedir. Klinik psikoloji yüksek lisansı yapmamış bir psikolog seçmek tedavi sürecini olumsuz etkileyecektir.

İstanbul’un en iyi psikoloğunu seçmek isterken onun uzmanlığına dikkat etmeniz, alacağınız psikolojik destekte etkili olacaktır.

Klinik Psikolog Seçerken Mutlaka Bakmanız Gerekenler:

  • Psikoloji lisans mezunu olması
  • Klinik psikoloji yüksek lisansı yapmış olması
  • Çalıştığı uzmanlık alanı

İstanbul Psikolog Tavsiye

Psikolog seçerken birçok zaman çevremizdekilerin deneyimlerinden yararlanırız. Psikoloğa her ne kadar mahrem yaşantılarımızı anlatsak da, psikolog ile konuşulanların aramızda kalacağını bildiğimiz için yakınlarımızı rahatlıkla yönlendirebiliriz. Ancak etkililik açısından bizimle daha önce terapi yapmış bir psikoloğa tanıdığımız birini yönlendirmemiz terapinin süreci açısından çok doğru olmayacaktır. Bu sebeple akrabalarımız ve yakın arkadaşlarımızın gittiği psikoloğu tercih etmemek sürecin işleyişi açısından çok daha sağlıklı olacaktır.

İstanbul gibi bir şehirde farklı psikolog ile iletişime geçmek çok da zor değildir. Genellikle istanbul’un belli bölgelerinde klinikleri yer alan psikologların adreslerine ve onlarla ilgili yorumlara internetten ulaşmak günümüzde oldukça kolay. Bu sebeple istanbul’da psikolog seçerken internetten o psikolog ile yapacağınız detaylı araştırma, doğru psikolog’dan destek almanız için yol gösterici olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir