Avrupa Yakası Psikolog

İnsanların İstanbul’da en çok kalabalığa ve koşuşturmacaya maruz kaldığı yakasıdır Avrupa Yakası. Oldum olası Anadolu yakasını İzmir’e benzetmişimdir, Avrupa yakasını ise İstanbul’un metropol hali olarak görmüşümdür. Bu şekliyle insanların daha fazla psikoloğa ihtiyaç duyacaklarını düşündüğüm yakasıdır.

İstanbul’un çalışmak ve eğlenmek için en çok tercih edilen yakasıdır Avrupa Yakası.

  • Avrupa yakasında oturan danışanlarımız arayabilir.
  • Ya da aşağıdaki formdan da bize ulaşabilir.

İstanbul Avrupa Yakası İyi Psikolog

İyi psikolog araştırması yaparken genellikle bize en yakında olan psikoloğu seçmeye çalışıyoruz. Ancak bu her zaman işlevsel olmayan bu seçim bizim yanlış tercih yapmamıza sebep olabiliyor.

Öncelikle Avrupa yakasında da otursanız Anadolu yakasında da otursanız seçeceğiniz iyi psikoloğun bazı yetkinliklere ve eğitim seviyesine sahip olmalıdır. Örneğin lisans eğitimini psikoloji üzerine okuduktan sonra terapi yapacaksa klinik psikoloji uzmanlığı yapmalı ya da çocukla çalışacaksa gelişim yada çocuk odaklı klinik psikoloji üzerine uzmanlığını tamamlamalıdır. Bu eğitim seviyesine sahip olmayan, yani sadece psikoloji lisansından mezun olan ya da diğer bölümlerden lisans derecesine sahip kişisel gelişimciler Avrupa yakasında da olsanız size yardım edemeyeceklerdir. Bu sebeple size destek olacak iyi psikolog seçmeye çalışırken Avrupa yakasında da olsanız bu özellikleri göz önünde tutmalısınız.

Psikolog Ücretleri

Avrupa yakası ya da Anadolu yakası fark etmiyor, psikolog ücretleri günümüzde insanlara oldukça yüksek gelmektedir. Burada gelirleriyle karşılaştırdığımızda bu rakamın yüksek gelmesi çok da anormal değil. Ancak Avrupa yakası, Anadolu yakasında ki seans ücretleriyle kıyasladığımızda bir miktar yüksek kalmaktadır. Fakat psikolog seans ücretlerinin her hangi bir standarttı olmadığı için  bir uzmanın seansı çok yüksek olurken, bir diğer uzmanın fiyatı daha düşük olabiliyor. Bu durum da insanlarda pahalıysa iyidir şeklinde algılanabiliyor, ancak bu durum her zaman doğru olmuyor.

Seans ücretinin yüksek olması psikolog Avrupa yakasında da olsa Anadolu yakasında da olsa iyi olduğu anlamına gelmiyor. Size çok yakında, internete Avrupa yakası psikolog yazarak ulaştığınız uzamanın size uygun olup olmadığını anlayabilmek için ücretinden daha çok uzmanlığına ve yaklaşımına bakmanız gerekecektir.