Anadolu Yakası Psikolog

İstanbul’da yaşayanlar için, daha sakin olarak adlandırılan Anadolu yakası. Aynı zamanda birçok insanın sabah erken saatlerde yola koyularak karşı yakaya geçip çalıştıkları yakadır. Anadolu yakasında oturup Avrupa yakasına geçen sayısı istanbulda oldukça çoktur. Yol boyunca trafik, kalabalık ve koşturmacadan stres yaşayan halkın kendi yakasına döndüğünde nispeten rahatlamış hissettiği yakadır.

Maalesef bu insanların ruh sağlığını koruması için yeterli bir konfor sağlamıyor. Kişilerin ruh sağlığı problemlerinin üstesinden gelmek için, terapistine gitmek için bile kıta değiştirdiği bu şehirde. Bize ulaşmanız için kıta değiştirmenize gerek yok.
İstanbul anadolu yakasında bulunan merkezimize ulaşmak için bizi doğrudan arayabilirsiniz ya da aşağıda bulunan formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Anadolu Yakası Psikolog Adresleri

Psikolog açısından birçok alternatifin bulunduğu istanbul’da yakın psikolog mu seçmeli yoksa uzakta ama önerilen psikoloğu mu seçmeli hep kararsızlığa sebep olur. Konu birde avrupa yakasından anadolu yakasına geçmek olunca seçim yapmak trafiğinde etkisiyle çok daha zorlaşır. Anadolu yakasında ya da avrupa yakasında ulaşabileceğiniz birçok psikolog adresi olmasına rağmen hangisini seçeceğinize karar vermek oldukça zordur.

Ancak dikkat edilmesi gereken temel şeyler tabi kide vardır. Örneğin seçeceğiniz psikoloğun eğitim durumu avrupa yakasında da olsa anadolu yakasında da olsa dikkat edilmesi gereken en temel konulardandır.

Anadolu yakasında psikolog adresleri araştırması yaparken seçeceğiniz psikoloğun en başta psikoloji mezunu olması en önemli noktadır. Lisans mezuniyetinin psikoloji olması önemlidir ancak yeterli değildir. Eğer terapi için bir psikoloğa başvuruyorsanız, lisans eğitiminden sonra klinik psikoloji yüksek lisansını yapmış olması önemli bir kriterdir. Klinik psikoloji yüksek lisansını yapmamış bir psikolog terapi yetkinliğine sahip olmayacaktır. Bu sebeple anadolu yakasında da olsa avrupa yakasında da olsa size yakın olduğu için seçtiğiniz psikoloğun klinik psikoloji uzmanlığını yapmış olması gerekmektedir. Birçok zaman yakın olduğu için seçilen psikologlar yeterli eğitim seviyesinde olmadığı için fayda yerine zarar verebilmekteler. Bir diğer taraftan terapi yetkinliğine sahip olduğunu düşünen kişisel gelişimciler ve çeşitli uzmalık alanları ile karşılaşılabilmekte, bunlara da dikkat etmeniz süreciniz için çok önemlidir.

Anadolu Yakası İyi Psikolog

Tüm terapist arayışında olanlar genellikle aradıkları psikoloğun iyi bir psikolog olmasını isterler. Ancak bu araştırmayı yaparken iyi psikolog nasıl olur bunu tam bilemezler. İyi psikolog diye birşeyden bahsetmek çok kolay değildir. Çünkü iyi psikolog kavramı oldukça kaygan bir zemindir. Birine iyi gelen uzman psikolog bir başka danışana iyi gelmeyebilir. İyi psikolog olabilmesi için yukarıda da bahsettiğimiz gibi belli eğitim seviyesinde olmalıdır ancak iyi diyebilmek bundan biraz daha farklı bir durumdur. Siz iyi psikolog seçmek için size yakın olanörneğin anadolu yakasında oturuyorsanız anadolu yakasından bir psikolog seçmek yerine. Eğitimini tamamlamış, size uygun bir terapi yaklaşımı sergileyen bir psikolog seçmelisiniz.