Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı
(MBSR)

MBSR Nedir?

Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış, mindfulness uygulamaları ve meditasyon öğretileriyle desteklenmiş stres azaltmaya yönelik bir grup programıdır. Bu öğretiler ve uygulamalar her hafta gerçekleştirilen oturumlarla kademeli olarak sunulur. MBSR, mindfulness kavramını anlamak ve içselleştirmek için oldukça zengin bir programdır. 

Eğitim İçeriği?

 • Toplam 8 hafta
 • Her pazartesi 2,5 saat
 • Katılımcıların ön görüşme ile seçildiği bir grup programıdır.
 • Mindfulness temelli meditasyon ve uygulamalarda farkındalık egzersizleri yapılır.

 • MBSR Kazanımları

  Günlük hayattaki stres ile başa çıkma becerileri geliştirmenizi sağlar.  Ana odaklanma becerinizi ve farkındalığınızı arttırır, kendinizle ilişkinizi güçlendirir. Günlük yaşamın stres dolu deneyimlerini ve karşılama biçimlerini değiştirmenizi sağlar. Duygularınızın düzenlenmesini böylece depresyon, anksiyete gibi psikolojik durumlarla başa çıkmanızı sağlar. Duygusal potansiyelinizi farkına varmanızda yardımcı olur ve duygusal esnekliğinizi geliştirir. Kronikleşen beden ağrılarınızla baş edebilme becerisi kazandırır.

  Kimler İçin?

  Mindfulness öğrenilebilir ve pratik yaparak geliştirilebilir olduğundan yaşamın her anında kaygı verici düşünceler ve stres ile başa çıkmak isteyen herkes için uygun bir programdır.  Günlük hayatın karmaşaları ya da kendine ve çevresine fayda sağlamak isteyen herkes programa başvurabilir. Kontenjan sınırlı sayıdadır. Ön görüşme ile kesin kayıt alınacaktır. 

   MBSR’la Neler Öğreneceksiniz?

  Mindfulness kavramıyla tanışmak
  Mindfulness’ın bilimsel olarak kanıtlanmış uygulamalarını öğrenmek
  Uzman eğitmen eşliğinde mindfulness meditasyonlarını uygulamak
  Meditasyon öğretilerini günlük hayatın bir parçası haline getirmek
  Beden ve zihin farkındalığını arttırmak

  Eğitmen

  Barış Gürkaş; Klinik Psikolog olan Barış Gürkaş, EAMBA (the European network of Associations of Mindfulness based Approaches) onaylı MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) ve MBCT (Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi) eğitmenliği sertifikasına sahiptir.

  Program Süresi

   8 hafta boyunca haftada 2.5 saat olarak sürecektir. Eğitim tarihlerimiz; 18 Kasım 2019 – 6 Ocak 2020 arasında her Pazartesi 19.00 – 21.30 saatleri arasındadır.

  Belge

  Katılımcılar, EAMBA (the European network of Associations of Mindfulness based Approaches) onaylı 8 haftalık MBSR katılım belgesi almaya hak kazanacaklardır. Verilecek bu belge uluslararası geçerlilikte olan akreditedir. 

  Eğitim Yeri

  Mental Ofis: Merkez Mah. Büyükdere Cd. İdealtepe Apt. No: 37 Kat: 4 Daire: 5 Şişli, İstanbul

  Eğitim Ücreti

  1.800TL+ KDV

  Bilgi ve Başvuru

  Program hakkında detaylı bilgi ve kayıt için bizi arayın 0541 214 6919

  Ön Başvuru Formu