İstanbul Pedagog
17 Temmuz 2014
Psikiyatrist İstanbul
18 Temmuz 2014

Aile Danışmanı

Aile toplumun en küçük yapı taşlarından biri. Ailenin bir arada yaşaması ya da bir arada yaşamaya karar vermesi kolay bir şey değil. Bizlere birçok zaman evli aileler başvursa da, son dönemde aile olmaya, evlenmeye karar veren çiftler de başvuruyor. Bu başvurular aileyi bir arada tutmanın her geçen gün zorlaştığını göstermekle birlikte, ailelerin daha mutlu hayatlar sürmeleri için de çaba içinde olduğunu gösteriyor.

Bu noktada merkezimizde sizler ve aileleriniz için psikolojik danışmanlık ve aile terapileri hizmetleri vermekteyiz. Dilerseniz bize doğrudan telefon ile ulaşabilirsiniz ya da aşağıda yer alan formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Profiliniz *:
KadınErkekÇocuk
Randevu Tarihiniz *:

İstanbul İyi Aile Danışmanı

Ailenin dengesini tutmak kimi zaman çok kolay olmayabilir. Her şey yolunda giderken bile dengeler bir anda bozulabilir. Bu noktada psikolojik destek almak, bireysel ya da çift olarak terapi almak tekrardan her şeyin eskisi gibi olmasını sağlayabilir. İstanbul’da iyi bir aile danışmanından destek almanız sizin için ve evliliğiniz için sağlıklı olacaktır.

Aile Danışmanı Ne yapar?

Aile danışmanının diğer danışmanlardan ayrıldığı en önemli nokta bireylerden yola çıkarak sistemin tümünü bir arada görme, değerlendirme ve değişimini sağlama yetkinliğine sahip olmasıdır. Bireydeki sorun yerine, ailenin yapısındaki sorunlu yapı üzerine gidilir ve üstesinden gelinmeye çalışılır. Danışman aileyi bir bütün olarak ele alır.

  • Aile Danışmanı aile ile birlikte aile içi çatışmaların üstesinden gelmeye çalışır.
  • Aile danışmanı aile içi iletişimi düzenlemek için çalışır.
  • Aile danışmanı yaşanan aldatma durumlarıyla çalışır.
  • Aile danışmanı boşanma sürecinin her iki taraf için doğru yönetilmesini sağlar.

İstanbul’da aile danışmanınızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu. Sizin yaşadığınız çatışmanın üstesinden gelebilecek yetkinliklere sahip bir aile danışmanı seçebilmeniz olacaktır. Bu noktada gideceğiniz kişinin psikoloji lisansından mezun olmuş üzerine aile danışmanlığı ve benzeri alanlarda yüksek lisans yapmış olması gerekmektedir. Bu yetkinliklere sahip aile danışmanı çatışmaların üstesinden gelmeniz için sizin için çok daha faydalı olacaktır.

Aile danışmanlığı ertelenmemesi gereken bir destektir. Birçok zaman karar almadan önce, geleceğin daha sağlıklı şekillenebilmesi için bir uzman desteğine başvurmanız sonraki pişmanlıkların önüne geçecektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir